Bildgalleri
Svaneholms Singers, Carolinae Damkör, Helsingborgs Hornkvartett
Lördag 4 april 2017  Tångaskolans aula


Program 
Torleif  Thedéen & Stefan Bojsten
Lördag 25 mars 2017  Tångaskolans aula


Program 
Filip Draglund & Martin Sturfält
Lördag 25 februari 2017  Tångaskolans aula


Program 
Ragazze Quartet
Lördag 4 februari 2017  Tångaskolans aula


Program 1   Program 2
Scania Consort
Lördag 14 januari 2017  Tångaskolans aula


Program
Peter Friis Johansson
Lördag 3 december 2016  Tångaskolans aula


Program
Trio Edqvist
Lördag 12 november 2016  Tångaskolans aula


Program
Malin Broman, Simon Crawford - Phillips
Lördag 29 oktober 2016  Tångaskolans aula


Program
GONG
Lördag 15 oktober 2016  Tångaskolans aula


Program
Göran Söllscher & Mats Bergström
Lördag 1 oktober 2016  Tångaskolans aula


Program
Peter Jablonski
Onsdag 21 september 2016  Tångaskolans aula


Program
Anna Christensson, piano. Till minne av Ingrid Ohlson
Onsdag 13 april 2016  Tångaskolans aula


Program
Susanna Andersson & Jakob Henriques
Lördag 4 april 2016  Tångaskolans aula


Program
Olli Mustonen
Lördag 19 mars 2016  Tångaskolans aula


Program
Brittisk barock
Lördag 5 mars 2016  Tångaskolans aula


Program
Göteborgs Pianokvintett
Lördag 6 februari 2016  Tångaskolans aula


Program
Oslo String Quartet
Lördag 23 januari 2016  Tångaskolans aula


Program
Winterreise
Lördag 5 december  2015  Tångaskolans aula

Program
Stockholms Chamber Brass
Lördag 14 november  2015  Tångaskolans aula

Program
David Huang
Lördag 31 oktober 2015  Tångaskolans aula

Program
Sofia Vokalensemble
Lördag 17 oktober 2015  Tångaskolans aula

Program 1
Program 2
Program 3
Program 4
Weberkvartetten
Lördag 26 september 2015  Tångaskolans aula

Program
Duo Macleod / Sturfält
Lördag 28 mars 2015  Tångaskolans aula

Program
REBaroque
Lördag 14 mars 2015  Tångaskolans aula

Program
Malvakvartetten
Lördag 28 februari 2015  Tångaskolans aula

Program
Anders Jonhäll - flöjt, Erik Groenestein-Hendriks - Harpa
Lördag 15 februari 2015  Tångaskolans aula

Program
Sara Trobäck Hesselink, Clas Gunnarsson,
Per Lundberg, Urban Claesson

Lördag 24 januari 2015  Tångaskolans aula

Program
Hugo Ticciati, Dmitry Eremin, Henrik Måwe
Lördag 29 november 2014 Tångaskolans aula

Program
ZilliacusPerssonRaitinen
Lördag 15 november 2014 Tångaskolans aula

Program
Möller-Fraticelli Guitar Duo
Lördag 25 oktober 2014 Tångaskolans aula

Program
Furst Igor
Lördag 11 oktober 2014 Tångaskolans aula

Program
Christian Svarfvar & Helge Kjekshus
Lördag 13 september 2014 Tångaskolans aula

Program
David Oistrakh String Quartet & Åshild Henriksen
Lördag 5 april 2014 Tångaskolans aula

Program

Haga Duo
Lördag 22 mars 2014 Tångaskolans aula

Program

Ensemble mare Balticum
Lördag 1 mars 2014 Tångaskolans aula

Program 1

Program 2

Staffan Mårtensson & Love Derwinger
Lördag 16 februari 2014 Tångaskolans aula

Program

Musica Vitae med Gilles Apap, ledare och solist
Lördag 18 januari 2014 Tångaskolans aula

Program

Giuseppe Verdi 1813-2013
Lördag 30 november 2013 Tångaskolans aula

Program

Duo Nova
Lördag 17 november 2013 Tångaskolans aula

Program

Trio Brantelid Härenstam Sparf
Lördag 6 oktoberl 2013 Tångaskolans aula

Program

Annika Skoglund & Carl-Axel Dominique
Lördag 5 oktoberl 2013 Tångaskolans aula

Program

Pollux
Lördag 21 septemberl 2013 Tångaskolans aula

Program

Trio Stravaganti
Lördag 6 april 2013 Tångaskolans aula

Program

RTÉ Vanbrugh Quartet
Lördag 23 mars 2013 Tångaskolans aula

Program

Ellen Nisbeth - viola , Jie Zhang - piano
Lördag 2 mars 2013 Tångaskolans aula

Program

Jakob Koranyi cello, Simon Crawford-Phillips piano
Lördag 9 februari 2013 Tångaskolans aula

Program

Trio Con Brio Copenhagen
Lördag 19 januari  2013 Tångaskolans aula

Program

Peter Friis Johansson
Lördag 15 december  2012  Tångaskolans aula

Program

Rhytm Art Duo
Lördag 24 november  2012  Tångaskolans aula

Program

Mats Bergström
Lördag 10 november  2012  Tångaskolans aula

Program

Göran Marcusson, Joakim Kallhed
Lördag 20 oktober  2012  Tångaskolans aula

Program

Rollin Phones
Lördag 6 oktober  2012  Tångaskolans aula
60 års jubileum med Uppsala kammarsolister
Lördag 22 september  2012  Tångaskolans aula

Program

Niklas Sivelöv
Lördag 31 mars  2012  Tångaskolans aula

Program

Vertavo kvartetten
Lördag 10 mars  2012  Tångaskolans aula

Program

Trio Esprit
Lördag 25 febr  2012  Tångaskolans aula

Program

Carion
Lördag 4 febr  2012  Tångaskolans aula

Program

Sara Övinge, Natallia Papova
Lördag 21 jan  2012  Tångaskolans aula

Program

Malin Christensson & Simon Lepper
Lördag 26 nov 2011  Tångaskolans aula
Romeo & Julia kören
Lördag 12 nov 2011  Tångaskolans aula
Trio Poseidon
Lördag 29 okt 2011  Tångaskolans aula
John Bauer Brass
Lördag 8 okt 2011  Tångaskolans aula
Göran Söllscher, Per-Arne Glorvigen
Lördag 17 sep 2011  Tångaskolans aula
Christopher  Lehman, David Huang
Lördag 26 mars 2011  Tångaskolans aula
Trio Nova
Lördag 5 mars 2011  Tångaskolans aula
Emil Jonason Peter Friis Johansson
Lördag 19 februari 2011  Tångaskolans aula
duo AveC
Lördag 5 februari 2011  Tångaskolans aula
Ensemble Arden
Lördag 22 januari 2011  Tångaskolans aula
Duo Kemi
Lördag 27 november 2010  Tångaskolans aula
Martin Sturfält
Lördag 13 november 2010  Tångaskolans aula
Dahlkvistkvartetten
Lördag 30 oktober 2010  Tångaskolans aula
Norwegian Cornett & Sackbuts
Lördag 16 oktober 2010  Tångaskolans aula
Camerata Nordica
Lördag 11 september 2010  Tångaskolans aula
Ann Elkjär, Martin Fogel
Lördag 20 mars 2010  Tångaskolans aula
Astrid Schween, Gary Hammond.
Lördag 6 mars 2010  Tångaskolans aula
Per Gross, Benjamin Åberg, Eva Maria Thur, Anders Ericsson.
Lördag 20 februari 2010  Tångaskolans aula
Göran Österberg, Karin Johnsson.
Lördag 6 februari  2010  Tångaskolans aula
Julia Mustonen - piano.
Lördag 23 januari 2010  Tångaskolans aula
Den Danske Strygekvartet.
Lördag 14 november 2009 Tångaskolans aula
Rune Tonsgaard Sörensen,Fredrik Sjölin - cello, Fredrik Öland, Asbjörn Nörgaard
Sören Hermansson - horn, Anders Hjortvall - violin,
Johan Ullen - piano

Lördag 7 november 2009 Tångaskolans aula
Musica Vitae
Lördag 17 oktober 2009 Tångaskolans aula
Dirigent - Peter Manning, Violinsolist - Ulf Wallin
.

Musikskolans ungdomar i foajen före konserten och familjen Johansson får ett tack för traditionen med den fina fikaserveringen under pausen.
Elisabeth Feldt - sopran, Mikael Holmlund - piano
Lördag 3 oktober 2009 Tångaskolans aula
Fujita Piano Trio
Lördag 12 september 2009 Tångaskolans aula
Arisa Fujita – violin, Honoka Fujita – cello, Megumi Fujita - piano
Trio Stravaganti
Lördag 21 mars 2009 Tångaskolans aula
Anna Petrini - blockflöjt, Tore Eketorp - viola da gamba, Christian Kjos - cembalo
Markeliusensemblen
Lördag 14 mars 2009 Tångaskolans aula
Stråksextett bestående av Tale Olsson och Mats Persson - violin, Sanna Ripatti och Malin William-Olsson - viola, Juliane von Hahn och Johannes Rostamo - cello
Orionkvintetten
Lördag 28 februari 2009 Tångaskolans aula
Annamia Larsson – horn, Carolina Grinne – oboe, Fredrik Ekdahl – fagott, Niklas Andersson – klarinett och Cecilie Løken – flöjt
Andreas Brantelid- cello, Peter Friis Johansson- piano
Lördag 24 januari 2009 Tångaskolans aula
Johannes Möller- gitarr
Lördag 22 november 2008 Tångaskolans aula
Trio Sparf-Fagéus-Forsberg
Lördag 8 november 2008  Tångaskolans aula
Nils-Erik Sparf- violin-viola, Kjell Fagéus-klarinett,
Bengt Forsberg- piano
.

Några bilder från genrepet inför konserten och ett par från avtackningen.
Duo Friberg
Lördag 18 oktober 2008 Tångaskolans aula
Joakim Berg- slagverk, Per Friman- saxofon.
Från uppackningen, genrepet , avtackningen och DC signering.
Ensemble 1700
Lördag 13 september 2008 Tångaskolans aula
Några bilder från genrepet inför konserten och ett par från avtackningen.
Håkan Rosengren, klarinett med Chiara String Quartet
Lördag 29 mars 2008  Tångaskolans aula
Trio Con Brio Copenhagen 
Lördag 12 januari 2008 Tångaskolans aula

Lark String Quartet
Lördag 6 oktober 2007 Tångaskolans aula
Lisa Lee och Deborah Buck- violin,
Kathryn Lockwood- viola, Astrid Schween- cello